Úvod Vérité Travel Agency Poutě do Medžugorje
There are no translations available.

MEDŽUGORJE - poutě, nejkvalitněji 20 let s VÉRITÉ

Cesty do Medžugorje

Jsme zaměřeni v intencích Panny Marie na získání míru v duši, pomoc a ochranu lidí v nastávající těžké době a na zmírnění narůstajících společenských a přírodních pohrom.
V Medžugorji jsme jediná agentura, která pro své poutníky zajišťuje zdarma denní tlumočení pomocí vlastní vysílačky.


Od roku 1992 s námi do Medžugorje vyjelo z ČR nejvíce poutníků. Pořádáme poutě s kvalitním duchovním programem a nabízíme pravdivé a povzbuzující informace o počátcích zjevení i aktuálním vývoji. Pouť je zaměřena na povzbuzení lidí v nastávající těžké době, ochranu a úspěšné překonání celosvětové krizové situace, která vyvrcholí na konci druhého desetiletí (viz kniha Těžká léta před šťastnou dobou).

V návaznosti na zjevení a poselství Matky Boží vydáváme také periodikum Regina a měsíčník Zprávy z Medžugorje. Mezi další produkty patří knihy, DVD a CD.

 

před kostelem sv. Jakuba

Když člověk přijede do Medžugorje s nezaujatým
rozumem začně radostně vnímat mír v duši
a získává mimořádné milosti Boží.
I hledající ateisté cítí na těchto posvátných
místech pokoj a mír a mají z toho radost.

Panna Maria v poselstvích říká, co máme dělat,
abychom prohloubili mír v duši a získali duchovní nadšení
do obrácení. Proto člověk by měl něco málo, ale denně
dělat pro své obrácení, někdo více někdo méně,
každý podle svého poznání.

Pokud bychom se v Medžugorji jen těšili z příjemných
pocitů a nepřinášeli žádné oběti pro své obrácení,
pak jen uspokojujeme sebelásku a při opakovaných
poutích tento příjemný pocit slábne. Proto se v těchto
případech snažíme taktně na to poutníky upozornit
a nadchnout je, aby pochopili účet pouti.

 

Aby měl poutník radostnější kontakt s Kristem a Marií, vyslechne v Medžugorji přednášky:

  • počátek zjevení, výklad základního poselství Panny Marie
  • změna vzkazů Panny Marie a vývoj světa od konce roku 2008
  • působení mostarského biskupa a zásahy Vatikánu ve prospěch Medžugorje od konce roku 2009
  • pedagogické působení Panny Marie v prvních letech zjevení
  • ochrana Medžugorje a poutníků v době války
  • rady Panny Marie do života pro členy modlitebních skupin
  • obsah a zveřejňování medžugorských tajemství
  • snadná cesta k obrácení : drobné denní oběti

Tyto přednášky mají ukázat na závažnost současné situace světa a povzbudit člověka k obrácení a ke snaze o zmírnění pohrom před vstupem do nové optimistické epochy světa na konci pontifikátu příštího papeže.

Poutníci dostávají při pouti poslední číslo časopisu REGINA, popřípadě další publikace.

Poutníci budou přednostně zařazeni do autobusů na zázrak v Medžugorji a Garabandalu. Datum zázraku v Medžugorji bude znám tři dny před uskutečněním; v Garabandalu devět dnů před uskutečněním, takže bude málo času na výpravu autobusů.

Informace o ubytování

Poutníci budou v Medžugorji ubytováni cca 35 minut od kostela (1900 m) v penzionu PANNA MARIA. Pokoje jsou 2,3 a 4 lůžkové se sociálním zázemím (WC a sprchový kout) za 10 € osoba/noc. Kromě lůžek můžeme nabídnout umístění stanu v určeném prostoru (3 € osoba/noc), WC i sprchy rovněž k dispozici. Poutníci platí za ubytování poplatek přímo ubytovatelům.

Pokud si přejete topení, zaplatíte ubytovateli 2 € za osobu/den. Výjimkou je exponovaný termín Festival mládeže, kdy se cena patrně zvýší na 11 € za noc/osobu i více. Pokud byste se na Festival mládeže přihlásili až po 30. 6., počítejte i se zvýšením ceny za dopravu o 100 Kč z důvodu dovážení ze vzdálenějších ubytoven. Ceny za ubytování se mohou měnit podle situace (spíše zvyšovat).
Vzhledem ke vzdálenosti penzionu od kostela dovážíme autobusem poutníky nejméně 2x denně, případně dle potřeby programu i vícekrát denně.

Zároveň upozorňujeme na možnost stravování přímo v penzionu, kde lze zakoupit oběd za 7 € (polévka, hl. jídlo, ovoce, dezert, nápoje). K dispozici je plně zařízená kuchyň pro individuální vaření (sporák, lednice, mikrovlnka, nádobí, příbory) i automat na kávu a čaj.


Dítě do 2 let může být umístěno na lůžku s rodiči zdarma.

O změnách v ubytování vás budeme průběžně informovat.

 

Další informace

Uzávěrka přihlášek na pouť je přibližně 21 dnů před odjezdem. Přesný termín uzávěrky (třeba o týden dříve) závisí na zaplnění posledního autobusu.

Skupiny poutníků předběžně přihlášené pouze počtem osob, musí jejich organizátoři upřesnit konkrétně jména poutníků co nejdříve, ale nejpozději do 30 dnů před odjezdem, proto posílejte jmenné seznamy včas anebo je faxujte (U Festivalu mládeže je třeba závazně udat počet poutníků dva měsíce před odjezdem). Telefonicky hlaste ihned dodatečné změny.

Děti musí mít vlastní pas, již nemohou být zapsány v pase rodiče.

Cestu do Medžugorje, zajištění poutě a program mají při cestě s agenturou VÉRITÉ zdarma kněží a studenti kněžských seminářů. Zdarma mohou jet také trvalí jáhni, kteří nejsou jinak výdělečně činní. Další slevy se poskytují výjimečně, na základě žádosti.

 

Prodej literatury, video, audio kazet a DVD v českém jazyce za českou měnu se slevou.

Při všech letních termínech (konec června - začátek září) organizovaných agenturou VÉRITÉ je v případě příznivého počasí plánována zastávka u moře (max. 2 hodiny) nebo celý den na začátku poutě - viz termíny poutí výše).

 

aktualizace ke dni : 9. 4. 2013

 
 
 
 

2022 Vérité | S radostí vytvořil a spravuje manGoweb [webdesign studio]