Ubytování poutníků v Medžugorji 6.1.2012

V Medžugorji je možno v neatraktivních termínech sehnat ubytování. Ale je vždy nebezpečí, i pokud je předem domluveno, že poutníky v některém domě přijmou, že se na poslední chvíli přihlásí západní agentura, která platí za ubytování a jídlo 35 eur na den, takže ubytování Čechů (nebo Slováků) odmítnou, což se vícekrát, i nám v roce 2011, stalo. Proto jsme hledali spolehlivé ubytování pro 15 poutních termínů za rok.

Nový penzion „Panna Maria“, ve kterém bydlíme od října 2011, je u komunity „Královna Míru“. Zatím má kapacitu pro 108 lidí a během několika měsíců bude mít kapacitu 140 lůžek. Všechny pokoje mají sociální zařízení (sprcha, WC). Pokoje jsou převážně se dvěma lůžky, ale též 3 – 4 lůžkové. Penzion je vzdálen od kostela 1,9 km. Má jídelnu (24 x 10 m) pro 150 lidí a přísálí (12 x 5 m). Dům je na tichém místě. Majitelé (mají 40 roků) jsou upřímně věřící a čestní lidé. Není nebezpečí, že budeme v budoucnosti přeplaceni západními agenturami.

V případě potřeby mohou zajistit ubytování v sousedních domech. Zejména pro Festival mládeže mohou zajistit v Medžugorji potřebný počet lůžek, ale je nutné se ihned na začátku roku přihlásit; v květnu je příliš pozdě. Poskytují též pro zájemce jídlo: oběd za 6 eur (polévka, hl. jídlo, zákusek nebo ovoce), snídaně 3 eura a večeře za 5 eur. Jídlo je kvalitní.

 
 
 
 

2022 Vérité | S radostí vytvořil a spravuje manGoweb [webdesign studio]