Výzkumné cesty Centra VÉRITÉ 26.11.2012

Vzhledem k rostoucí nejistotě ve světě jsme ještě letos vykonali v září cestu do Turecka a Egypta a v listopadu cestu do Izraele a na Kypr. Je totiž velká pravděpodobnost, že v příštích letech dojde k vojenskému konfliktu na Středním východě a my ve VÉRITÉ potřebujeme pro další publikace a poutní cesty z těchto oblasti materiály.

Listopadovou výzkumnou cestu do Izraele a na Kypr jsme nastoupili 14. listopadu, kdy izraelská řízená raketa sledovala a zasáhla auto s  nejvyšším vojenským činitelem v Gaze, a tím se nastartovat válečný konflikt. Nicméně při této cestě jsme byli na kritickém palestinském území v Jutě, dále v Jeninu, kde se školí palestinští teroristé. Filmovali jsme i malou muslimskou demonstraci (250 lidí) v Jeruzalémě. Vše proběhlo mimořádně hladce. Byli jsme  překvapeni, že lidé v Izraeli jsou scela klidní, jako by se nic závažného nedělo.

Cestu jsme ukončili 21. listopadu, kdy bylo mimořádně rychle vlivem prezidenta Obamy uzavřeno příměří. Cesta byla velmi úspěšná, jak bude o tom pojednáno v čas. REGINA č. 1/2013 (vyjde 15. 12. 2012).

 
 
 
 

2022 Vérité | S radostí vytvořil a spravuje manGoweb [webdesign studio]